Hakkımda

Merhaba, ben Uzman Psikolog ve Aile Danışmanı Sima Nur İmal. Benden hizmet almadan önce danışanlarımın yetkinliğim hakkında bilgi sahibi olmalarını önemsiyorum. Bu nedenle eğitimime ait bilgileri ve uluslararası geçerliliğe sahip sertifikasyon süreçlerime dair belgeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

2011- 2015 yılları arasında Çorum Anadolu Öğretmen Lisesinde lise eğitimimi tamamladım. 2016 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım. Lisans eğitimimin 3.yılını Adam Mickiewicz University’de Erasmus öğrencisi olarak tamamladım. 2020 yılında Yüksek Onur derecesi ile mezun oldum. Lisans eğitimimin ardından İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programına kabul edildim. Başarılı bir ders döneminin ardından ‘‘Evli Çiftlere Uygulanan Grup Psikoeğitim Programının Evlilik Doyumu, Çatışma Çözme Stilleri ve İletişim Becerileri Üzerine Etkisi’’ adlı bitirme projemi tamamlayarak Yüksek Onur derecesi ile mezun oldum ve Uzman Psikolog unvanını aldım.

Yüksek lisans eğitimim sırasında Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezinde stajımı tamamladım. İyi derecede İngilizce bilmekteyim.

Gottman Çift Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamaktayım.


Uzman Psikolog ve Aİle Danışmanı

Sima Nur İMAL